Haber

Türkiye’nin turistik şehirleri Bosna Hersek’te tanıtıldı

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da Türkiye’nin turistik şehirleri tanıtıldı.

Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçiliği Kültür ve Turizm Müsteşarı Ahmet Atabaş’ın da katıldığı tanıtım programı, turizm şirketi Centrotours tarafından Saraybosna’daki bir otelde düzenlendi.

Centrotours’un ülkenin en büyük turizm firmaları arasında yer aldığını kaydeden Atabaş, “Bizim için çok önemli bir partner. 2022 Bosna Hersek’te bizim için rekor bir yıl oldu. 200 binin üzerinde ziyaretçi (Bosna Hersek’ten) geliyor. Hindi.” Çeşit işletmecilerimizin bu konuda büyük emeği var.” dedi.

Bu sayının kendilerine yetmediğinin altını çizen Atabaş, bu yıl yüzde elli daha fazla turist beklediklerini kaydetti.

Atabaş, “Bu işbirlikleri bizim için son derece kritik ve biz de hem Kültür ve Turizm Bakanlığı hem de Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı olarak bu programı elimizden geldiğince destekliyoruz.” dedi.

Tanıtım çalışmalarına devam edeceklerini belirten Atabaş, tüm seyahat acentelerine işbirlikleri için teşekkür etti.

Centrotours Müdürü Muamer Lutvic, Türkiye’nin kendileri için değerli bir turizm ülkesi olduğunu belirterek, turizm döneminde Türk Hava Yolları (THY) ile Antalya’ya her gün bir, haftada iki kez de Bodrum’a sefer düzenlediklerini söyledi.

Lutvic, Bosna Hersek’in bu yıl da tatil için Türkiye’yi tercih etmesini beklediklerini kaydetti.

Türkiye’nin dünyanın en güzel turizm hizmetlerinin ortasında yer aldığına işaret eden Lutvic, “Müşterilerimiz bunun farkında ve biz de uzun yıllardır yaz tatillerimizi orada yapıyoruz.” dedi.

Lutvic, Bosna Hersek’i en çok ziyaret eden turistler arasında Türklerin de yer aldığını kaydetti.

Türkiye’deki bazı otel işletmecilerinin de katıldığı programda, THY tarafından çekilişle Türkiye’ye iki gidiş-dönüş bileti hediye edildi.

Program kapsamında başarılı turizm firmalarına teşekkür belgeleri verildi.

habergudul.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu