Haber

Dilan Polat’ın Cezaevinde İlk Gününü Nasıl Geçirdiği Ortaya Çıktı!

Gazeteci Emrullah Erdinç, “kara para aklama”, “vergi kaçakçılığı” ve “örgüt kurma” suçlamalarıyla tutuklanarak Silivri’deki Marmara Cezaevi’ne gönderilen Dilan Polat’ın cezaevindeki ilk gününü nasıl geçirdiğini anlattı.

Aralarında Dilan ve Engin Polat çiftinin de bulunduğu 12 kişi, “kara para aklama”, “vergi kaçırma” ve “örgüt kurma” suçlamalarıyla tutuklandı. Bayrampaşa Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen Dilan Polat ve kız kardeşi Sıla Doğu, daha sonra Silivri’deki Marmara Cezaevi’ne gönderildi.

Gözaltında ve mahkemede ağlayan Dilan Polat, cezaevine de ağlayarak girdi. Peki Dilan Polat cezaevine girdikten sonra ne yaptı, nasıldı?

Gazeteci Emrullah Erdinç, içeriden bilgi aldığı kişilerin Dilan Polat’ın sürekli ağladığını söylediğini belirtti.

Dilan Polat’ın hücresinden hiç ayrılmadığını belirten Erdinç, “Sıla Doğu’nun biraz daha metanetli olduğunu ve kendisini oraya hazırlamış gibi göründüğünü söylediler.” söz konusu.

Erdinç, “Zaman zaman ablasının yanına gittiğinde ablasıyla birlikte ağlıyor, sık sık da birbirlerine sarılıyorlar.” sözlerini kullandı.

Diğer suçlardan tutuklu bulunan tutuklular Dilan Polat’ın yanına giderek sohbet etti ancak Dilan Polat kimseyle konuşmak istemedi.

Erdinç ayrıca, “Sabah 8’de, akşam 9’da sayım yapılacak. Her mahkumun katılması gerekiyor. Sabah uyandıktan sonra sayım bittikten sonra kahvaltıya çıkacaklar. zeytin, peynir ve bir buçuk ekmek olacak. Ayrıca çay da verilecek. Gözaltına alınan kişi ise “Yemekleri beğenmezse kantinden bir parça tost alma hakkı var. Sigara ihtiyaçlarını kantinden karşılayacaklar.” sözleriyle Dilan Polat’ın yaşayacağı koşulları anlattı.

Dilan Polat’ın cezaevinde kaldığı süre boyunca ayda 1500 TL harcayabileceğini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu